Forum The X-Files Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Newsy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19

Odpowiedz do tematu    Forum The X-Files Strona Główna » Sezon 11 Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Newsy
Autor Wiadomość
HighlyClassifiedLie
The X-Files Man
The X-Files Man

Post Odpowiedz z cytatem
Szczerze mówiąc dziwię się, że to w ogóle podlega dyskusji, bo jestem przekonana, że to był koniec i więcej nie będzie. Do tego, stopnia że będę zawiedziona jeżeli FOX będzie próbował to ciągnąć na siłę. Formuła serialu się wyczerpała, zakończenie było satysfakcjonujące (w pewien sposób), a Gillian jest bardzo... ostentacyjna w tym, że więcej nie zagra. Ja naprawdę wolę myśleć o moim ulubionym serialu w takiej formie w jakiej już go mam, niż czekać X lat na to żeby David i Gillian na wózkach inwalidzkich próbowali rozwiązać kolejne wątki, które Carter zaplątał Razz Lol.

Chodzi mi o to, że nie ma już sensu plątać bardziej niż już jest naplątane.

Tak sobie ostatnie pomyślałam, że fajnie by było gdyby Carter i ekipa spróbowali napisać książkę. Taką porządną, kanoniczną powieść, w której byłoby miejsce na wszystko... Bo szczerze mówiąc, według mnie, formuła mini serialu tutaj zawodzi. Po prostu jest za mało miejsca, a oni nie potrafią (albo nie chcą) napisać spójnej historii, która by się w takim formacie zamknęła.

Sro Maj 16, 2018 06:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Sro Maj 16, 2018 06:57
kate_brave
The truth is STILL out there
The truth is STILL out there

Post Odpowiedz z cytatem
michal napisał:

Kasia jaką atmosferę Anderson tworzy złą wokół serialu? Chodzi Ci o tą odp. na tweeta od Ausiello do niej co do 12 serii na który odpisała "Well Michael, the truth is... after exit of 77% of viewership." czy o ten konwent na którym nie będzie z powodu zdjęć do filmu? A może się stało coś o czym nie wiem?

W ogóle to kiedy ona nie mieszała fanom w głowach. Podobnie było zaraz po 10 serii, gdy mówiła, że koniec, nie chce jej się, stara jest, ma dość, nawet jak już negocjacje trwały co do 11 serii, co FOX potwierdził, a fani woleli jej wierzyć w to co mówiła. Ciekaw jestem jak będzie zachowywała się na tym konwencie archiwowym co ma być za kilka m-cy, bodaj we wrześniu jak mnie pamięć nie myli:-)

Ona miesza potwornie, zohydzała atmosferę nie raz i nawet gdy jej broniłam za ten okres negocjacji o sezon 11 to naprawdę przegina. W ogóle gdzie tu profesjonalizm tak jechać na swój serial?
Moim zdaniem już dawno straciła wiarygodność przez to i jeśli ludzie jej nie wierzą, nikogo to nie powinno dziwić...

Jej tweet komentujący artykuł Ausiello był głupi a rozpętał znowu jakąś dziką wojnę. Niektórzy tez siedli na samej Gillian, i niezależnie co tam chcą od niej, sama się prosiła o to, bo tweet był absolutnie nie potrzebny.

Jeżeli FOX nie skasował serialu, a wcześniej już deklarował, że bez Gillian nie będą kontynuować, a ta sama wszędzie gdzie się dało krzyczała jak bardzo ma dosyć xfiles, to naprawdę w którym miejscu Ausiello nie miał racji? Gdyby 11 sezon miał 10 milionowa widownię, Fox i tak by zawiesił serial i nadal Gillian odejście byłoby powodem. Odnośnie oglądalności możemy sobie dyskutować ale o ile FOX nie udostępni ile serial rzeczywiście zarobił, to możemy się tylko domyślać.

Nie wiem w którym momencie tak to Gillian uraziło, skoro chciała być usłyszana, to chyba takiego oczekiwała efektu, czyż nie? Rolling Eyes Aż momentami mam wątpliwości czy ostatnie 2 lata czegokolwiek jej nauczyły, że cokolwiek robi lub mówi; w prasie czy na twitterze, może wrócić i ugryźć ją w tyłek.

michal napisał:
Mnie dziwi to, że po wypowiedzi oficjalnej z FOX Carter milczy albo mnie coś ominęło i przegapiłem wywiady z nim z ostatnich godzin.
A co on może powiedzieć? Razz Czy w ogóle decyzja FOXa kogokolwiek zaskoczyła? Pomijając fakt, że jak zwykle część tego fandomu kompletnie nie używa mózgów i wg nich serial skasowali LOL Myślę zaskoczeniem by było gdyby np ogłosili że robią spin offa lub chcą zacząć rozmowy o ciąg dalszy bez Gillian. A jak nawet dziennikarze oczekiwali kasacji/zawieszenia to w sumie na co im Carter. Może za kilka miesięcy ktoś go zapyta i wtedy zobaczymy. W tym momencie Gillian taką niezdrową atmosferę wprowadziła wokół tego, że lepiej odczekać z rok...

HighlyClassifiedLie napisał:

Tak sobie ostatnie pomyślałam, że fajnie by było gdyby Carter i ekipa spróbowali napisać książkę. Taką porządną, kanoniczną powieść, w której byłoby miejsce na wszystko... Bo szczerze mówiąc, według mnie, formuła mini serialu tutaj zawodzi. Po prostu jest za mało miejsca, a oni nie potrafią (albo nie chcą) napisać spójnej historii, która by się w takim formacie zamknęła.

Oj, ja często o tym myślę. To byłoby świetnym zastąpieniem serialu, (bo komiksy są blee i nigdy żadnego nie czytałam i nie przeczytam), a przy książce można by naprawdę ładnie pozamykać, tudzież pociągnąć dalej, wątki mitologiczne ale i dać nam więcej M i S.

I żeby tak zacząć od na przykład okresu IWTB, rozwinąć 10 sezon.... O, już mnie wyobraźnia ponosi Very Happy

“It’s been a wonderful time for us. That was one of the most pleasant and satisfying aspects of going back to the series. Gillian and I have both evolved personally and professionally over the years and we’ve become good friends over time. I would still call her or write to her after she moved to the UK and we have a much greater appreciation for the show and our work together now than ever before. It’s been very easy between us and we’ve never laughed so much as we have this time around” - David Duchovny

Sro Maj 16, 2018 09:34 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
HighlyClassifiedLie
The X-Files Man
The X-Files Man

Post Odpowiedz z cytatem
Ja już w ogóle nie czytam tego co mówi Gillian, bo za każdym razem jak otwiera usta to szlag mnie trafia... Ja rozumiem, że ona już nie chce i ma dość, ale czy to naprawdę oznacza konieczność zohydzania serialu innym? Mam jakieś przykre wrażenie, że ona od jakiegoś czasu realizuje plan zrównania tego fandomu z ziemią... Zostało niewiele osób, a i one się za moment pozagryzają. Ta atmosfera jest nie do zniesienia...

Sro Maj 16, 2018 10:00 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TMT24
Lone Gunman
Lone Gunman

Post Odpowiedz z cytatem
FOX się zabezpiecza tym zawieszeniem Archiwum, ale realnie patrząc, nie wydaje mi się, że jeszcze uda się coś zrobić więcej. Przynajmniej nie w takiej postaci jak mieliśmy dotychczas. Osobiście dalej mam żal do CC za zakończenie 11 serii, więc nie czekam z utęsknieniem za nową, bo obawiam się, co mogłabym zobaczyć. Poza tym, im dłużej miałaby być odwlekana decyzja o kolejnym sezonie, tym gorzej, bo nie oszukujmy się, ani Gillian ani David nie są coraz młodsi, co było już mocno podkreślane w 11 serii, że M i S nie są już tą dwójką młodych agentów. Także na chwilę obecną to zawieszenie daje odetchnąć.

Co do atmosfery wprowadzanej przez Gillian, to ja to widzę tak, że ona reaguje w taki sposób zawsze wtedy, gdy ktoś wcześniej o niej wspomni odnośnie kręcenia nowych odcinków. Może ona to już trochę traktuje jako takie zaczepki i dlatego reaguje tak, a nie inaczej. Bo sama często tweetowała w pozytywnym sensie odnośnie Archiwum, a na normalnym gruncie, gdy wokół kręcenia nie działo się nic wielkiego, to nieraz w wywiadach wypowiadała się też pozytywnie. Moim zdaniem ona tak reaguje tylko w odniesieniu do pytań czy sugestii, których intencje nie do końca są jasne do odczytania albo są na tyle częste w krótkim okresie czasu, że stają się dla niej zwyczajnie męczące.

Fandom natomiast sam się nakręca byle czym, więc wyolbrzymionymi reakcjami, które z niego pochodzą, w ogóle się nie przejmuję. Tam nawet nie trzeba wrzucać trolla internetowego, żeby rozgorzała dyskusja. Byle głupota potrafi doprowadzić do g... burzy, więc nie dziwię się, że coraz więcej osób stamtąd ucieka.
Sro Maj 16, 2018 10:11 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal
The X-Files Man
The X-Files Man

Post Odpowiedz z cytatem
HighlyClassifiedLie napisał:
Szczerze mówiąc dziwię się, że to w ogóle podlega dyskusji, bo jestem przekonana, że to był koniec i więcej nie będzie. Do tego, stopnia że będę zawiedziona jeżeli FOX będzie próbował to ciągnąć na siłę.

Ja będę zaskoczony jak FOX za kilka lat jednak nie będzie próbował zrobić XF z M i S, albo bez nich, że XF nie wróci w jakiejś formie bo to FOX, stacja która nie ma hitu i ciągnie swoje stare hity, które kojarzą się ze stacją bez końca jak Prison Break, 24 godziny, XFiles. A jak ostatnio przeczytałem to okazało się że nowe Prison Break miało nawet mniejszą oglądalność jak nowe XF i mimo tego potwierdzili w FOX że będzie kolejny powrót. A powodem tego jak mała jest oglądalność to jest "wina" 10 serii, bo wiadomo jak wielu było rozczarowanych 10 sezonem i już nie wrócili na 11 sezon, nawet teraz mimo pozytywnych opinii tych co obejrzeli całość które napewno dotarły do tych co serii 11 nie obejrzeli, a innym powodem jest nieszczęsny dialog CSMa w 11x01 po którym kolejna część widzów odpadła. A wiadomo że serial oglądają głównie shipperzy obecnie a gdy "dziecko shipperyzmu" czyli Williama im zabrano, zniszczono zakończenie 8 serii, to się obrazili na serial i Cartera i kolejni odpadli i doskonale ich rozumiem. Choć ja uważam że ojcem nie jest CSM, ani Mulder, tylko eksperyment, jak Emily. I to jest pewnie powód że wiele osób nie chce 12 serii, bo się obawiają że wymyśli coś bardziej szalonego Carter jak "ojcostwo" CSMa, np strata kolejnego dziecka tym razem w czasie porodu.

Co do książki to ja bym chętnie przeczytał ten scenariusz trzeciego filmu, który miał być wielkim filmem i chyba finałem całości, bo nie ma szans na powstanie filmu jeśli do tej pory nie powstał. Mógłby scenariusz trzeciej kinówki Carter przerobić na powieść.

Napisałaś że formuła miniserialu zawodzi, i domyślam sie że chodzi Ci o mitologię, prawda? Bo z resztą wątków, odcinków to nie ma wrażenia pośpiechu, przeładowania. Nie licząc mitologii w 11x01 i 11x10 to w reszcie odcinków dzięki większej ilości odcinków jest czas na rozwój wątków, relacji, nie ma wrażenia pośpiechu i ładowania kilku wątków na kilka odcinków do jednego jak było w 10 serii. Było wiadome że mitologia się nie uda (nie licząc Ghouli) co udowodniła 10 seria czyli znowu wpakowali fabułę 90minutową do 40 minut. O wiele lepiej byłoby jakby zrobili dwa 2partery z MS III i IV czyli 11x01 i 11x02 - MS III oraz MS IV czyli 11x09 i 11x10, i zdziwiony byłem, że tak Cater nie zrobił, ale czytałem za emisji 11 serii wywiad z nim gdzie mówi, że nawet przy 10 odcinkach nie ma szans na 2partery, a tym bardziej na 3partery, jedynie przy 20 odcinkach.

TMT24 napisał:
Poza tym, im dłużej miałaby być odwlekana decyzja o kolejnym sezonie, tym gorzej, bo nie oszukujmy się, ani Gillian ani David nie są coraz młodsi, co było już mocno podkreślane w 11 serii, że M i S nie są już tą dwójką młodych agentów. Także na chwilę obecną to zawieszenie daje odetchnąć

A co do wieku aktorów to dobrze się trzymają. Zresztą DD mówił w ostatnich dwóch latach coś takiego, że może przez 5, 6 lat grać jeszcze Foxa Muldera jak mnie pamięć nie myli, a Anderson od niego sporo młodsza.

kate_brave napisał:

Ona miesza potwornie, zohydzała atmosferę nie raz i nawet gdy jej broniłam za ten okres negocjacji o sezon 11 to naprawdę przegina. W ogóle gdzie tu profesjonalizm tak jechać na swój serial?
Moim zdaniem już dawno straciła wiarygodność przez to i jeśli ludzie jej nie wierzą, nikogo to nie powinno dziwić...

Jej tweet komentujący artykuł Ausiello był głupi a rozpętał znowu jakąś dziką wojnę. Niektórzy tez siedli na samej Gillian, i niezależnie co tam chcą od niej, sama się prosiła o to, bo tweet był absolutnie nie potrzebny.

Jeżeli FOX nie skasował serialu, a wcześniej już deklarował, że bez Gillian nie będą kontynuować, a ta sama wszędzie gdzie się dało krzyczała jak bardzo ma dosyć xfiles, to naprawdę w którym miejscu Ausiello nie miał racji? Gdyby 11 sezon miał 10 milionowa widownię, Fox i tak by zawiesił serial i nadal Gillian odejście byłoby powodem. Odnośnie oglądalności możemy sobie dyskutować ale o ile FOX nie udostępni ile serial rzeczywiście zarobił, to możemy się tylko domyślać.

Nie wiem w którym momencie tak to Gillian uraziło, skoro chciała być usłyszana, to chyba takiego oczekiwała efektu, czyż nie? Rolling Eyes Aż momentami mam wątpliwości czy ostatnie 2 lata czegokolwiek jej nauczyły, że cokolwiek robi lub mówi; w prasie czy na twitterze, może wrócić i ugryźć ją w tyłek.

Ja chyba jestem jakiś dziwny, bo ja w tej odpowiedzi nie widzę nic dziwnego i złośliwego w takim stopniu, że aż popsuło by to atmosferę wokół serialu tylko szczerą odpowiedź i powiedzenie prawdy, że "no wiesz, 77% widzów przestało oglądać". Stwierdziła fakt, co wiadomo i co w tym jest dziwnego, wkurzającego? Jak dla mnie to fandom przesadza i to mocno.

Ale ja nawet w przeszłości jak były negocjacje co do 11 serii, a twierdziła, że nic nie wie, a FOX mówił, że trwają, to bardziej odbierałem to na zasadzie polityki negocjacyjnej niż dokopania fanom, mieszania im w głowach. Ale też inna sprawa, że ja jestem od dawna przyzwyczajony co do tego, że nie tylko niej, ale w ogóle aktorom nie warto wierzyć w to co mówią o swoich filmach, serialach. Najlepszym przykładem dla mnie jest Craig, który mówił po ostatnim Bondzie, że prędzej sobie żyły podetnie czy coś w tym stylu jak zagra jeszcze agenta brytyjskiego wywiadu,a ja mu nie wierzyłem, bo ważniejsze jest to co mówi Broccoli. No i miałem rację, bo wiadomo że zagra w jeszcze jednym filmie.

Jakoś nie widzę złej atmosfery płynącej ze strony Anderson w stosunku do xfanów, do serialu, może też dlatego, bo było wiele sytuacji za emisji 11 gdy pokazywała jak dobrze się bawiła na planie, wysyłając filmiki, itd. A to jej ciągłe mówienie o zakończeniu XF to ja obwiniam tak samo dziennikarzy, którzy maglowali ten temat przy każdej możliwej okazji, nawet na spotkaniu z fanami całej ekipy w połowie zdjęć do 11 serii, gdy mówiła już coś takiego jak jej dziennikarze spokoju nie dawali, że "co ma więcej dodać? czemu są zaskoczeni?", a dziennikarze męczyli ją dalej. Ja bym nie wytrzymał i powiedział na jej miejscu tak "kur...., ludzie powiedziałem że odchodzę, ile razy mam to powtarzać i temat jest skończony, ok?" W sumie to się dziwię że nie klnęła bo potrafi zaklnąć w programach jak coś ją wkurzy mocno a jeśli tak jak napisała TMT24 ciągle i ciągle zadają jedno i to samo pytanie, to każdy ma prawo się wkurzyć.

A tak już na marginesie to wczoraj się dowiedziałem że sporo fanów, a raczej fanek Anderson, ale takich hardocorowych nie cierpi XF i może o to chodzi, podlizuje się swoim fankom? Chiałbym doczekać dla własnej satysfakcji sytuacji gdyby powstała 12 seria, Anderson dała się namówić i jak by wtedy jej fanki na to zareagowały. Chyba ze wściekłości zaczęły by ją wyzywać, że sprzedała się dla kasy, dlaczego wróciła skoro tak źle jej postać potraktowano w serialu (plus podobno wierzą że ona spędziła 11 lat na planie XF jak za karę, źle jej tam było - takim laskom zakręconym wysłałbym bloopery z serii 1-11). Dziwię się że jej hardocorowe fanki nie mają nic przeciwko np. Fall w którym to serialu przecież dzieje się krzywda kobietom, czy Straightheads, ale pewnei dlatego, że gra w serialu i filmie kobietę, która owija sobie facetów wokół palca, robi co chce, i potrafi się odgryźć. A moim zdaniem ona wraca do XF z kilku powodów, jak sama mówi dla fanów, co powiedziała też w przypadku 11 serii, że wróciła bo uważa że fani nie byli zadowoleni z 10 serii, ale też z powodu przyjaźni z Carterem oraz Duchovnym i oczywiście dla kasy.

Tak przy okazji to pamiętam jak pierwszy raz pojawiła się informacja że odchodzi i napisałem długi post na jakiejś tam stronie polskiej, że nie warto jej wierzyć, wazniejsze co powie FOX, dość długi post dlaczego tak myślę, a jedna laska o bardzo ostrym i prowokującym tonie wypowiedzi napisała mi, żebym się nie rozpisywał bo to jest pewne, teraz jest inna sytuacja po tym co się dzieje w gównianym serialu jakim jest XF. W domyśle chodziło o dialog CSMa o Williamie czyli gwałt medyczny na jej postaci, tak jakby wcześniej Scully nie ingerowano w jej ciało, to taki serial, gdzie wiele gwałtów medycznych było na kobietach i facetach i nie mówię że dobrze albo źle tylko stwierdzam fakt. No i dlatego na pewno nie wróci na 12 sezon więc lepiej bym nie rozpisywał się. Jeśli w internecie nic nie ginie, a ja jestem pamiętliwy, żadne komentarze to choćby dla własnej satysfakcji chciałbym by zgodziła się na 12 sezon za 2, 3 lata i znalazł tą złośliwą w tonie odp. pod moim postem na którą nie odpisałem. Od kilku lat przyjąłem zasadę nie odpisywać nikomu kto ma zaczepny ton, którym chce wywołać kłótnie, bo zawsze się kończyło tym, że nawet jak miło odpisuje że urywa prowokująca strona dyskusję jak jest nie po jej/jego myśli tekstem "nie znasz się, ja mam rację, Ty nie, nie ma sensu dyskutować". Na koniec wychodzi, że to ja zacząłem dyskusję w prowokującym tonie:-D

Takich osób nieważne jaka płeć najbardziej nie cierpię, wkur.... mnie mówiąc wprost i uznałem kilka lat temu po jednej z takich rozmów że nie ma sensu i olewam całkowicie osoby z takim atakującym stylem w komentarzach, prowokującym. Trochę odbiegłem od tematu, bo chciałem napisać, że jakby zgodziła się GA to znajdę ten post w którym napisała laska że mylę się, a w internecie nic nie ginie i odpisał "kto miał rację 3 lata temu? JA". Nie mogę się takiej sytuacji doczekać, by odgryźć się tej lasce, więc choćby tylko dla mojego ego Anderson niech się zgodzi na nowy sezon;-D

Ostatnio zmieniony przez michal dnia Sro Maj 16, 2018 16:53, w całości zmieniany 2 razy
Sro Maj 16, 2018 12:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HighlyClassifiedLie
The X-Files Man
The X-Files Man

Post Odpowiedz z cytatem
Tak, jest bardzo dużo dziewczyn, które twierdzą, że Archiwum niszczy Gillian karierę, że Chris i David ją na siłę zmuszają do grania w serialu, że to jest kierat, z kotergo ona się wyzwala etc... Szkoda czasu, bo to są idotki, zresztą w większości hardcorowe gorgany Razz Nie sądzę żeby Gillian o nich w ogóle myślała jak coś mówi.

Zabawne, że w większości przypadków bycie gorganem łączy się z ubytkiem zawartości czaszki Razz

Sro Maj 16, 2018 14:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Sro Maj 16, 2018 14:44

Odpowiedz do tematu    Forum The X-Files Strona Główna » Sezon 11 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Strona 19 z 19

Skocz do: